הלוואה לבניית ממ"ד

כמה עולה לבנות ממ"ד

אזרחי ישראל נאלצים להתמודד בשגרת היום־יום עם אתגרים ביטחוניים, עם פעולות איבה, עם אובדנים כבדים ועם חרדות קיומיות אין־סופיות. האתגר הביטחוני האחרון שהוביל לפרוץ מלחמת חרבות ברזל, יצר טראומה קולקטיבית אדירה שהניעה ועדיין מניעה אזרחים רבים לחפש פתרונות הגנה איכותיים לבית, וליתר דיוק – לבנות מרחבים מוגנים דירתיים (ממ"דים) או לשדרג אותם.

המציאות העגומה היא שלא לכל אזרחי המדינה יש ממ"ד בבית. אזרחים רבים מתגוררים בבתים ותיקים – גם פרטיים וגם בבניינים משותפים – שאינם כוללים ממ"ד. אירועי השבעה באוקטובר והפגיעה החמורה בביטחון הפיזי של אזרחי המדינה ובביטחון הנפשי והרגשי שלהם עשו את שלהם, והנהירה לממ"דים עצומה וחסרת תקדים. הבעיה היא שממ"דים זה עסק יקר.

אז מה הפתרון? תתפלאו לשמוע שאין רק פתרון אחד, יש כמה פתרונות, ואפשר להתאים כל פתרון ליכולות הפיננסיות של כולם כדי שלכולם יהיה ממ"ד בבית. אנחנו בלוגין פייננס עושים לילות כימים כדי להנגיש לכמה שיותר אזרחים מימון לבניית ממ"ד. אם גם אתם צריכים ממ"ד בבית, בין שאתם גרים בבית פרטי, ובין שאתם גרים בדירה בבניין מגורים משותף, אתם צריכים הלוואה לבניית ממ"ד. הינה כל מה שכדאי לכם לדעת.

 

כשהלחימה מגיעה אלינו הביתה

אירועי השבעה באוקטובר חשפו בפנינו, אזרחי המדינה ותושביה, מצב חסר תקדים של לחימה שאינה מתנהלת בשטח אלא בעורף, חוצה גבולות וחודרת לתוך הבתים ולתוך החיים. בכל הנוגע לדיני מלחמה ולגבולות שהם מציבים לאנושות, אפשר לומר שמציאות החיים החדשה שהתעוררנו אליה מחייבת את עריכתם מחדש, ועד שזה יקרה, עלינו להתמודד איתה בעצמנו.

אז אם הלחימה מגיעה אלינו הביתה, אנחנו צרכים להכין את הבית ללחימה. והאמצעי העיקרי שעומד לרשותנו לשם כך הוא הממ"ד. לא נגזים אם נאמר שמאז השבעה באוקטובר חיינו השתנו מן הקצה אל הקצה. כעת אנחנו מבינים שאנחנו, אנשים מן השורה, יכולים להיות חיילים כהרף עין, והממ"ד הוא הדבר היחיד שיכול להציל אותנו. כעת אנחנו גם מבינים שהשקעה בממ"ד וגם מימון ממ"ד הם השקעה בחיים, ולחיים כידוע אין תו מחיר.

 

כמה עולה לבנות ממ"ד?

כמה עולה לבנות ממ"ד? אין ספק שזאת שאלת השאלות בחודשים האחרונים. גם אין ספק שמדובר בהוצאה כספית גבוהה, אם כי העלויות משתנות ממבנה למבנה ומושפעות מאיכותו. בכל הנוגע למחיר, חשוב להבדיל בין בניית חדרי ממ"ד בדירות בבנייני מגורים משותפים ובין בניית ממ"ד בבתים פרטיים או בבתים הצמודים לקרקע. בואו נעשה סדר בדברים.

 

האם ניתן לבנות ממ"ד בדירות בבניין משותף?

הוספת ממ"ד לדירה בבניין מגורים משותף היא תהליך מורכב הדורש עמידה בתקנים מחמירים. למרבה המזל, המועצה הארצית לתכנון ולבנייה מקילה על דיירים המתגוררים בבניינים משותפים ומאפשרת להם להוסיף ממ"ד בכל דירה ללא היתר אך רק בדירות הצמודות לקרקע או בבניינים משותפים של שתי קומות. לדירות בבניינים רבי־קומות המועצה מאפשרת הוספת ממ"ד ללא טופס 4 מלא ובתמורה להתחייבות למלאו בתום שנה מסיום הבנייה. עלות בניית ממ"ד סטנדרטי בגודל 9 מ"ר היא כ- 140,000 ש"ח. עם זה, ייתכנו עלויות נוספות אם יש צורך בתנאי בנייה מוגדרים.

 

בניית ממ"ד בבית פרטי

עלות בניית ממ"ד בבית פרטי כוללת עלויות נוספות שיש להביאן בחשבון. בניית ממ"ד רגיל עולה 140 אלף ₪, אך לכך יש להוסיף שכר טרחת אדריכל – 15,000 עד 20,000 ₪, אגרות וחיובים – 400 שקל למטר, והתאמות להוספת ממ"ד לבית פרטי ותיק – 40,000 ש"ח. ובסך הכול 200 אלף ש"ח.

עלות בניית ממד

 

מהי עלות התקנת ממ"ד נייד?

כיוון שלא כולם יכולים להשקיע 200 אלף ש"ח או יותר בממ"ד ולא תמיד אפשר לקבל את כל ההיתרים הדרושים לכך, ממ"ד נייד הוא חלופה ריאלית לממ"ד בנוי. למה? כיוון שאפשר להתקינו בחצר בתוך ימים ספורים, כיוון שלא צריך להסתפק בממ"ד בגודל 9 מ"ר, ואפשר להזמין ממ"ד מרווח ואיכותי, וכיוון שהוא זול בהרבה מממ"ד בנוי, הוא בטיחותי ומשתלם, ואפשר למכור אותו בחלוף הזמן ולשנע אותו. עם זה, חשוב להדגיש שממ"ד נייד הוא פתרון שמתאים לבתים פרטיים או לבניינים משותפים עם חצר מרווחת. ממ"ד נייד עולה 50,000–60,000 ש"ח, ויש להוסיף למחיר גם עלויות הובלה, שירות, התאמה והתקנה.

 

מימון לבניית ממ"ד

לנוכח העלויות הגבוהות הנלוות לבניית ממ"ד בבניינים משותפים או בבתים פרטיים, אזרחים רבים מחפשים פתרונות מימון. הלוואה לבניית ממ"ד היא פתרון אפשרי, אך היא אינה הפתרון היחיד. בואו נסקור את האפשרויות העומדות לרשותכם בחיפוש אחר מימון איכותי בתנאים נוחים לבניית ממ"ד.

 

הלוואה סטנדרטית

הלוואה בנקאית סטנדרטית לבניית ממ"ד היא תהליך פשוט למדי, אך צריך לבחון אותו בעיון כדי לקבל החלטה נבונה. כדי לאשר הלוואה למימון מחיר בניית ממ"ד הבנק יסתמך על הנתונים הפיננסיים שלכם, על המשכורות החודשיות שלכם ועל מצב העובר ושב שלכם.

בהיעדר בטוחות הבנק יעלה את שיעורי הריבית שתתלווה להלוואה. עם זה, תקופת ההחזר תהיה קצרה יחסית ותשתרע על פני 5 עד 7 שנים. אך תקופת החזר קצרה משמעותה החזרים חודשיים גבוהים שעלולים להכביד על התזרים המשפחתי. הלוואה ל־5 שנים תכלול החזר חודשי של 4100 ש"ח בערך, הלוואה ל־7 שנים תכלול החזר חודשי של 3150 ש"ח בערך. והלוואה מיוחדת ל־10 שנים תכלול החזר חודשי של 2450 ש"ח בערך.

 

הלוואת משכנתא

משכנתא היא אפשרות מימון אמינה וטובה לאנשים שאינם יכולים לנהל הלוואות סטנדרטיות. בנקים למשכנתאות מתמחים בהלוואות לבנייה, והמומחיות הזאת באה לידי ביטוי במוצרים פיננסיים איכותיים במחירים משתלמים. היתרון העיקרי של משכנתא למימון ממ"ד הוא תקופת ההחזר הארוכה המתפרשת על פני 15–30 שנים.

ההחזרים החודשיים נוחים, ואפשר לנהל אותם בלי לפגוע בתזרים המשפחתי, ולכן משכנתא לבניית ממ"ד היא האפשרות האידיאלית למשפחות שאינן יכולות להתחייב לתקופות החזר קצרות או לריביות גבוהות. עם זה, חשוב להדגיש שמשכנתא למימון ממ"ד מחייבת את שעבוד הנכס, וההחזר החודשי שלה גדל בחלוף הזמן. החזר חודשי של משכנתא בסך 200,000 ש"ח ל־20 שנים בריבית של 8.25 אחוזים הוא 1700 ש"ח בערך.

הארכת תקופת ההחזר ל־25 שנים תפחית את התשלום החודשי ל־1577 ש"ח בערך, ואילו משכנתא לעשר שנים תכלול תשלום חודשי גבוה יותר של 2450 ש"ח בערך. הגמישות בתנאי המשכנתאות וחיזוי תשלומי ההחזר יעזרו למתלבטים לקבל החלטה נבונה ונכונה שתאפשר להם להתנהל ביציבות פיננסית ולהאיץ את תהליך בניית הממ"ד.

 

משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא אפשרות בת קיימה לגמלאים שבבעלותם נכס למגורים וצריכים מימון של עלות בניית ממ"ד בבית משותף או בבית פרטי. המשכנתא ההפוכה מאפשרת לבעלי הנכס להמיר חלק מהנכס לכסף נזיל ולהחזיר את התמורה כעבור 15 שנה או לאחר המעבר לדיור מוגן או לאחר אריכות ימיהם. בסיום תקופת ההלוואה הבית יימכר, וכספי המכירה יכסו את החוב לבנק. חשוב להדגיש שמשכנתא הפוכה היא פתרון מימון שמתאים רק לגמלאים שהם בעלי נכסים בגיל 55 ויותר ומחייב בחינה מדוקדקת של תנאי ההלוואה וייעוץ של מומחי המשכנתאות של לוגין פייננס.

 

פתרונות למימון ממ"ד בלוגין פייננס

כדי למצוא את פתרונות המימון המתאימים לממ"ד הביתי שלכם וכדי לוודא שהוא נבנה בהלימה לתקני הבנייה הנדרשים, אתם צריכים ליווי, הכוונה וייעוץ של חברה מקצועית ומנוסה כמו לוגין פייננס, חברה שיכולה לנווט במי המימון הסוערים ולהוביל אתכם במהירות לחוף מבטחים.

כי מהירות היא מילת המפתח בתקופה הקשה הזאת, היא חשובה לביטחונכם האישי ונחוצה להרגשה הטובה שלכם. היועצים הפיננסיים של לוגין פייננס מתמחים בפתרונות מימון לכל צורך. האירועים הביטחוניים של החודשים האחרונים יצרו צורך בתחום התמחות חדש – פתרונות מימון לבניית ממ"ד – והצוות של לוגין פייננס עומד בחוד החנית של תחום ההתמחות הזה.

גרים בבניין ותיק ורוצים לבנות ממ"ד? אל תתמודדו עם התהליך המורכב הזה לבד. דברו איתנו ותנו לנו להוביל אתכם בבטחה אל הביטחון האישי והמשפחתי שלכם. פתרונות מימון לבניית ממ"ד נגישים לכולם, ופתרון המימון שמתאים לכם נמצא בהישג ידכם כאן אצלנו עכשיו.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או התקשרו 077-8035972
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם:
ולדה יעקובוב - מנכלית לוגין פייננס
ולדה יעקובוב - מנכלי"ת לוגין פייננס

עם למעלה מ-14 שנות ניסיון רבות ערך בתחום המשכנתאות, ולדה יעקובוב היא יועצת משכנתאות ותיקה אשר מחוייבת לעזור לאנשים ולעסקים להשיג את יעדיהם הפיננסיים. היא מביאה שפע של ידע ומומחיות לשולחן. ולדה בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן ותואר ראשון נוסף בניהול עסקי מאוניברסיטת GSI במוסקבה. ולדה מנהלת ביעילות תיקי לקוחות פרטיים ועסקיים, וסייעה ללקוחות לנווט בבטחון ובקלות את המורכבות של שוק המשכנתאות. מסירותה למצוינות הוביל אותה ואת החברה שלה באופן עקבי להצלחה.

נותרתם עם שאלות פתוחות?
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים
או התקשרו 077-340-70-40
השאירו פרטים
דילוג לתוכן