שעבוד נכס לטובת משכנתא

שעבוד נכס לטובת משכנתא

חלום הבית הוא אוניברסלי; אין אדם בעולם שלא זקוק לקורת גג, לא רוצה קורת גג ולא חולם על קורת גג. בית הוא חוסן, הוא איתנות, הוא חוזק והוא ביטחון; הוא הצורך הבסיסי והמוחלט שלנו, ואת זה אי אפשר להכחיש. למרבה המזל, בעולם הפיננסי הסבוך והמורכב שלנו בית הוא גם הבסיס העיקרי לביטחון הכלכלי שלנו כיוון שהוא מוצר פיננסי רב־ערך.

למה הכוונה? ובכן, אם יש לנו בית – נכס – אנחנו יכולים למנף אותו וליהנות מהיתרונות הכלכליים של פעולת המינוף. איך? באמצעות שעבודו לטובת הלוואת משכנתא. במאמר זה נצלול לעומק העולם המרתק של שעבודי נכסים לטובת משכנתאות, נבין איך הנכסים שלנו משחקים לטובתנו ונלמד איך למנף אותם כדי לקבל הלוואות משכנתא איכותיות וליהנות מהון נזיל לכל מטרה. יש לכם נכס? היכונו לשנות את חוקי המשחק של עולם המשכנתאות. הינה כל מה שאתם צריכים לדעת.

 

להבין את עולם השעבודים

נכסים הם בטוחות אידיאליות להלוואות בכלל ולהלוואות משכנתא בפרט. פעולת השעבוד פותחת את הדלת בפני הון נזיל לכל מטרה, וכל בעל נכס יכול להשתמש בקלף השעבוד כדי למנף את מצבו הכלכלי. שעבוד נכס לטובת משכנתא מאפשר ללווים לקבל הלוואה איכותית בתנאים נוחים וגמישים בלי לאבד את הנכס וגם לא את הבעלות עליו. בד בבד השעבוד מאפשר גם למלווים להבטיח את פירעון ההלוואה. בעצם לא נגזים אם נאמר שפעולת שעבוד נכס קיים לטובת משכנתא היא מצב של ווין־ווין – אתם מקבלים את ההלוואה המיוחלת, והמלווים מקבלים בטוחה ראויה. יש בבעלותכם נכס, ואתם זקוקים להון נזיל? שעבוד הוא הפתרון האידיאלי בשבילכם.

 

שעבוד נכסים – איך זה עובד באמת?

אז איך משעבדים נכס לטובת משכנתא? מוצאים מסלול משכנתא כנגד נכס קיים שמתאים לכם ולצרכים שלכם בכל מוסד פיננסי – בנקאי או חוץ־בנקאי. מגישים בקשה למשכנתא ומתחילים לאסוף מסמכים רלוונטיים לרבות נתונים פיננסיים, נתוני הכנסות, נתוני תעסוקה ומידע על הנכס שבבעלותכם.

תנאי הלוואת המשכנתא יגובשו בהסכם ההלוואה ובכלל זה גם שיעורי הריבית והעמלות ותקופת ההחזר של ההלוואה. לאחר החתימה על הסכם ההלוואה תהליך השעבוד יושלם והכסף יועבר לחשבונכם. חשוב לזכור שאף על פי שהנכס משועבד לבנק, אינכם מאבדים אותו או את הבעלות עליו, אך עליכם להבין שאם לא תעמדו בתנאי ההלוואה ולא תפרעו אותה במועד המצוין בהסכם ההלוואה, המוסד הפיננסי יוכל לפעול למימוש השעבוד ואז תאבדו את בעלותכם עליו. פעולת השעבוד מגינה גם על האינטרסים של המוסד הפיננסי וגם על האינטרסים שלכם, והם – קבלת הון נזיל לכל צורך ולכל מטרה.

 

מי יכול לשעבד נכס לטובת משכנתא?

אז מי יכול לשעבד נכס למשכנתא? התשובה לכך פשוטה – כל בעל נכס יכול לשעבד אותו לטובת משכנתא ובלבד שהנכס נקי משעבודים קודמים, אין חובות שהצטברו בגינו, הוא במצב טוב ללא בעיות של מבנה או תשתית, ויש לו שווי שוק. בעלי הנכס יוכלו לשעבד את הנכס אם יש להם הכנסה קבועה ויציבה ואם מצבם הפיננסי מאפשר קבלת משכנתא.

BDI חיובי

המוסד הפיננסי יעריך את דוח ה־BDI שלכם. דוח ה־BDI מעיד על יכולת פיננסית ועל התנהלות פיננסית אחראית ותקינה.

תעסוקה והכנסה

תתבקשו למסור למוסד הפיננסי נתונים על תעסוקה ועל הכנסות. תעסוקה יציבה והכנסות קבועות הכרחיות לקבלת הלוואת המשכנתא.

מקדמה

אומנם יש מסלולי משכנתא שאינם מצריכים תשלום מקדמה ובמיוחד אם המשכנתא ניתנת בתמורה לשעבוד נכס, אולם מקדמה איכותית יכולה להבטיח תנאי הלוואה נוחים וטובים ולהגן על האינטרסים שלכם בנכס.

הערכת שמאי

הנכס שבבעלותכם יעבור הערכת שמאי כדי לקבוע את ערכו. סכום ההלוואה מותנה בקביעת ערך הנכס.

שעבוד נכס קיים לטובת משכנתא

 

תנאים לשעבוד נכס לטובת משכנתא

לפני שאתם משעבדים את הנכס שלכם לטובת משכנתא, חשוב שתבינו את תנאי ההסכם ואת האחריות הנלווית לו:

  • תנאי ההסכם – בדקו את תנאי ההסכם וודאו שאתם מבינים מהם שיעורי הריבית והעמלות, מה שיעור התשלום החודשי ומה העלות הכוללת של ההלוואה לכל אורך תקופת ההחזר.
  • ההשלכות של חדלות פירעון – האם אתם מבינים את ההשלכות של חדלות פירעון? אם שעבדתם את הנכס שלכם לטובת הלוואת המשכנתא, עליכם להבין שחדלות פירעון משמעה מימוש השעבוד לטובת המוסד הפיננסי ואובדן הנכס.
  • ביטוח דירה – רוב המוסדות הפיננסים דורשים מהלווים לרכוש ביטוח דירה כדי להגן על הנכס מפני נזק או אובדן. חיוני לתקצב את ההוצאה הזאת.
  • פירעון מוקדם – בדקו אם הסכם המשכנתא שלכם מאפשר פירעון מוקדם ללא קנסות. הגמישות הזאת יכולה לחסוך לכם הרבה כסף לאורך זמן ולהגן על האינטרסים שלכם בנכס.

 

חושבים על שעבוד נכס לטובת משכנתא? דברו עם לוגין פייננס!

אף על פי ששעבוד נכס הוא אמצעי למינוף כלכלי ודרך ליהנות מהון איכותי בעולם שבו חוסר ודאות כלכלית הוא הדבר הכי ודאי שיש, זהו תהליך לא פשוט, ולא מומלץ להתמודד איתו לבד. אם אתם רוצים לממש נכס לטובת הון נזיל, אתם בהחלט יכולים לעשות זאת וליהנות מכל העולמות – גם מכסף מיידי ונזיל, שהוא אוויר לנשימה של ממש, וגם משעבוד איכותי שמגן על האינטרסים שלם כבעלי הנכס.

עם יועצי המשכנתאות של לוגין פייננס תוכלו לעשות את זה על הצד הטוב ביותר. אתם כבר יודעים מה אתם מרוויחים בתמורה לשעבוד הנכס שלכם; עכשיו כדאי שתדעו מה אתם עתידים לקבל מאיתנו – ניסיון רב שנים, מומחיות ללא פשרות, מקצועיות ללא תחרות; איתור מסלול המשכנתא המדויק לכם; תיווך ביניכם ובין המוסד הפיננסי; הסבר מפורט על תנאי ההסכם; כלים לניהול המשכנתא; והדרכה לשמירה על הנכס.

זקוקים להון מיידי, ויש לכם נכס למנף? עם לוגין פיייננס אין דבר פשוט מזה. אז דברו איתנו, ובואו נמנף את דרככם לרווחה כלכלית.

לייעוץ ללא התחייבות השאירו פרטים
או התקשרו 077-8035972
תוכן עניינים
אולי יעניין אותך גם:
ולדה יעקובוב - מנכלית לוגין פייננס
ולדה יעקובוב - מנכלי"ת לוגין פייננס

עם למעלה מ-14 שנות ניסיון רבות ערך בתחום המשכנתאות, ולדה יעקובוב היא יועצת משכנתאות ותיקה אשר מחוייבת לעזור לאנשים ולעסקים להשיג את יעדיהם הפיננסיים. היא מביאה שפע של ידע ומומחיות לשולחן. ולדה בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת בר-אילן ותואר ראשון נוסף בניהול עסקי מאוניברסיטת GSI במוסקבה. ולדה מנהלת ביעילות תיקי לקוחות פרטיים ועסקיים, וסייעה ללקוחות לנווט בבטחון ובקלות את המורכבות של שוק המשכנתאות. מסירותה למצוינות הוביל אותה ואת החברה שלה באופן עקבי להצלחה.

נותרתם עם שאלות פתוחות?
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות השאירו פרטים
או התקשרו 077-340-70-40
השאירו פרטים
דילוג לתוכן